Blog > Komentarze do wpisu

Polska zwycięża Ukrainę!

Tak, tak nic mi się nie pomyliło reprezentacja Polski odniosła zwycięstwo nad reprezentacją Ukrainy tyle że w.. rugby.

Choć nie jestem fanem tego sportu, a dokładne reguły rozgrywki nie sa mi do końca znane natrafiłem dziś na spotkanie pomiędzy tymi dwoma zespołami i postanowiłem je obejrzeć, gdyż nie miałem ochoty na kolejną powtórkę meczu Polska - San Marino ani na potyczkę Bayernu z HSV.

Mecz wydawał się o tyle ciekawy że można było doszukiwać sie w zawodnikach chęci rewanżu za porażkę polskich piłkarzy z Ukraińcami. Mecz zaczął się podobnie do tego przed tygodniem na Narodowym, ukraińska reprezentacja dośyć szybko objęła prowadzenie 9 punktami, wynik ten utrzymywał się dość długo. Po przerwie nasza drużyna wyszła zmotywowana oraz pełna chęci do gry. I tutaj widać ogromną różnicę pomiędzy piłkarzami a rugbystami w meczu z Ukrainą. Rygbyści grali agresywnie czasem nawet aż za, na boisku miały miejsce dwie bójki pomiedzy zawodnikami obu drużyn, po czym sędzia wykluczył po 2 zawodników z zespołu. Może pobudzeni tymi bójkami Polacy grali twardo, nie oddawali pola przeciwnikowi, wytrwale dążyli do zdobywania punktów, mimo skurczów i bolesnych starć walczyli niczym lwy.

Tego brakowało naszym piłkarzom w meczu przed tygodniem, nie było walki, chęci, ambicji, zostawialismy za dużo miejsca przeciwnikowi, może brakowało jakiegoś impulsu pobudzającego do walki ? Siedem minut przed koncem spotkania polscy rugbyści za sprawą dwóch akcji wyszli na prowadzenie, i dotrzymali wynik 13:12 do końca spotkania. Ich walka i wiara w zwycięstwo zostały nagrodzone. Kto wie jak zakończyłby się mecz w Warszawie gdyby nasza reprezentacja wyszła po przerwie z odpowiednią motywacją, wiarą iż wynik 1:3 jest do odrobienia, a aby wygrać trzeba gryźć trawę, nie odstawiać nóg, walczyć o każdy cm boiska, a co najważniejsze z wiarą w własne umiejętności.

Myślę że przydałaby się podopiecznym Waldemara Fornalika mała lekcja twardej gry od rugbystów :)